Co powinieneś wiedzieć, zanim odwiedzisz ortopedę w Pruszkowie?

Co powinieneś wiedzieć, zanim odwiedzisz ortopedę w Pruszkowie?

Wiele osób decyduje się na wizytę u lekarza, kiedy coś im dolega. Specjalistą, który najczęściej przyjmuje takich pacjentów jest ortopeda w Pruszkowie lub innym mieście w Polsce. Na konsultację do lekarza tej specjalizacji zazwyczaj zgłaszają się osoby, które cierpią na choroby lub urazy narządu ruchu albo młodzi rodzice. Zastanawiasz się, czy i kiedy powinieneś zgłosić się do ortopedy i ile może kosztować taka wizyta? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Wizyta u ortopedy w Pruszkowie — jak będzie wyglądało spotkanie w przypadku dzieci?

Pierwszą wizytę u ortopedy w Pruszkowie  i innych miejscowościach odbywa się zazwyczaj, kiedy jest się niemowlakiem — dokładnie między 6 a 12 tygodniem życia. Jeżeli dostaniesz się do dobrego lekarza, od razu dostrzeże, czy stawy biodrowe dziecka rozwijają się tak, jak powinny. Co więcej, oceni również, czy uda są równej długości. Jest to istotne, ponieważ od tego zależy, czy dziecko w przyszłości nie będzie miało problemów ze stawianiem pierwszych kroków. Jeżeli lekarz ortopeda z Pruszkowa stwierdzi, że u dziecka występuje dysplazja stawów biodrowych, zaleci korzystanie ze specjalnego aparatu ortopedycznego, zwanego ortezą, który maluch będzie musiał nosić przez pewien czas.

Jak wizyta u ortopedy będzie wyglądała w przypadku dorosłych?

Kiedy do gabinetu ortopedy zgłasza się osoba dorosła, na spotkaniu wstępnym lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, który w późniejszym czasie pozwoli mu przeprowadzić odpowiednie leczenie. Z wywiadu dowiaduje się o dolegliwościach pacjenta. Standardowym pytaniem, jakie zadaje ortopeda jest to, z jakim problemem przychodzi do niego pacjent i jakie dolegliwości mu doskwierają oraz jakie leki przyjmuje i czy choruje na inne choroby. Istotnym pytaniem, które także musi zadać jest to, czy pacjent był kiedyś hospitalizowany. Po przeprowadzaniu wywiadu lekarz przystępuje także do badania, w którym ocenia siłę mięśniową pacjenta.

Jaki jest koszt wizyty u ortopedy?

Zastanawiasz się ile za wizytę bierze ortopeda z Pruszkowa, a ile z innych miejsc w Polsce? Jak można się spodziewać — stawki są różne. W większych miastach lekarze tej specjalizacji mogą wziąć więcej, aniżeli w mniejszych miejscowościach. Warto w tym miejscu podkreślić, że dzięki prywatnym wizytom pacjent nie musi oczekiwać na wizytę na NFZ (co w tym przypadku może wynosić nawet 14 miesięcy). Cena konsultacji w gabinecie prywatnym zaczyna się od 120 zł i uzależniona jest nie tylko od miasta, ale także doświadczenia lekarza.