Teva Flegamina Ambroxolum 15Mg/5Ml Syrop 120Ml – 10,65 zł – TEVA

Teva Flegamina Ambroxolum 15Mg/5Ml Syrop 120Ml – 10,65 zł – TEVA

10.65

Opis

Teva Flegamina Ambroxolum 15Mg/5Ml Syrop 120Ml – 10,65 zł

4,5

5
0

Wskazania: ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z zaburzeniem wydzielania śluzu oraz utrudnieniem jego transportu.

Skład: substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) zawiera 15mg ambroksolu chlorowodorku. Pozostałe składniki leku to: sorbitol ciekły, krystalizujący (70%) (E 420), glicerol (E 422), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat truskawkowy, płynny 502301 T, woda oczyszczona.

Działanie: ambroksol, który jest substancją czynną leku działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Dawkowanie: dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Przez pierwsze 2 do 3 dni należy stosować 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 3 razy na dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 10 ml syropu (2 łyżki miarowe) 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat: 5 ml syropu (1 łyżka miarowa) 2 do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 2 lat do 6 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 3 razy na dobę Dzieci w wieku od 1 do 2 lat: 2,5 ml syropu (1/2 łyżki miarowej) 2 razy na dobę

Przeciwwskazania: uczulenie na ambroksol, bromoheksynę lub którykolwiek z pozostałych składników leku, jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek zmiany na skórze lub błonach śluzowych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie leku Flegamina ambroxolum. Nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Ambroksol przenika do mleka kobiecego, nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. Lek Flegamina ambroxolum zawiera sorbitol (E 420). 5 ml syropu zawiera 2,25 g sorbitolu. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6kcal/g sorbitolu. Nie stosować u dzieci bez porozumienia z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

preparat na porost rzęs apteka
, pieczenie po oddaniu moczu
, atarax syrop
, dih cena
, jak często kąpać noworodka
, dezynfekcja masek
, pas poporodowy opinie
, sunsimed
, chlorochina ulotka
, kichanie od słońca
, siniak na stopie
, hipokaliemia
, forflex cena
, globulki dopochwowe przeciwgrzybicze
, essentiale forte 100 kaps cena
, sok z żyworódki apteka
, płukanie uszu
, colon slim
, maxicortan maść
, tabletki na popęd seksualny

yyyyy